Elektrocentrály, Generátory, Zdroje pre domy a chalupy

Sme špecialisti na nezávislé zdroje elektrickej energie

Akú elektrocentrálu potrebujem na napájanie zváracieho invertora?

Na napájanie jednofázového zváracieho invertora odporúčame použiť jednofázovú elektrocentrálu s minimálnym výkonom 5 kVA. V tomto prípade by sa malo dať bez problémov zvárať elektródami do priemeru 2,5mm a prúdom do cca 120A.

Pri napájaní zváračky elektrocentrálou je tiež dôležité buď nepoužívať predlžovacie káble, alebo len kvalitné z priemerom vodičov 2 - 2,5mm, ktoré nesmú byť navinuté na bubne. V opačnom prípade dochádza k problémom hlavne pri zapaľovaní zváracieho oblúka a tiež môže dôjsť ku poškodeniu zváračky alebo elektrocentrály. 

V niektorých - hlavne starších - invertoroch ochranná elektronika nedovolí prevádzku na malej elektrocentrále. Prejavuje sa to hlavne tým, že zváračka nechce zapáliť zvárací oblúk - elektronika ju vypína pri zakolísaní napájacieho napäťia - ale po veľmi krátkej chvíli ju opäť zapne, takže len prská a nezvára. V tomto prípade zvičajne pomôže jednofázová elektrocentrála s vyšším výkonom - 7 - 9 kVA.

Ďalšia  možnosť je použiť priamo elektrocentrálu vybavenú zváracím agregátom - jedná sa o točivý zdroj zváracieho prúdu, ktorý je usmernený. 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info